POPLATKY

ČIASTOČNÁ ÚHRADA VÝDAVKOV

Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť materskej školy je určená Všeobecne záväzným nariadením obce Horovce  v sume:

•         8,- eur za dieťa od 2 do 4 rokov.
  •

Príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov (ďalej „školné“) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vždy do 10. dňa príslušného mesiaca, za ktorý sa školné uhrádza.

Platba sa realizuje:   v hotovosti.

Neuhradenie školného v stanovenom čase sa považuje za porušenie Školského poriadku a môže viesť k  predčasnému ukončeniu predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škole.

Poplatok sa neuhrádza za dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním  a za dieťa pokračujúce v povinnom predprimárnom vzdelávaní.

Úhrada poplatkov za stravu dieťaťa v MŠ.

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ pri materskej škole a výška príspevku na režijné náklady je určená Všeobecne záväzným nariadením Obce Horovce v sume:

•      1,80 eur náklady na potraviny,
  •      0,20 eur režijné náklady,
  •      spolu za stravnú jednotku 2,00 eur.

Príspevok (ďalej „stravné“) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vždy do 15. dňa príslušného mesiaca vopred, za ktorý sa stravné uhrádza.

platba sa realizuje : v hotovosti .

Neuhradenie stravného v stanovenom čase sa považuje za porušenie Školského poriadku a môže viesť k  predčasnému ukončeniu predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škole.

Odhlasovanie detí zo stravy je možné deň vopred alebo do 7:30 hod. v daný deň v prípade náhleho ochorenia dieťaťa u vedúcej školskej jedálne osobne alebo na t. č. 056/6 495 730 . Prípadne iné zmeny v dochádzke dieťaťa do MŠ je rodič povinný bezodkladne hlásiť vedúcej ŠJ. Za neodobratú neodhlásenú stravu uhrádza rodič plnú stravnú jednotku.