***AKTIVITY NAŠEJ MŠ***

Materská škola Horovce pre svoje deti každoročne pripravuje množstvo akcií. Zároveň sme aktívnou súčasťou kultúrneho života obce Horovce a spolupodieľame sa na vystúpeniach pre verejnosť (Mesiac úcty k starším, Mikuláš, Deň matiek).

Každý mesiac organizujeme v našej MŠ tematické a zážitkové dni v súlade so ŠkVP. Každoročne je to karneval, Deň Zeme, Deň vody, Mesiac knihy, Deň detskej knihy, súťaž v prednese krátkej poézie Mám básničku na jazýčku, súťaž v speve ľudových piesní Sláviček, veľkonočné tvorivé dielne, tvorenie ku Dňu matiek, športová olympiáda, MDD, Farebný týždeň, Srdiečkový deň (Deň v červenom), Mikuláš, Deň s policajtmi, Deň s hasičmi a pod.

MESIAC ÚCTY K STARŠÍM - poďakovanie babke a dedkovi.

Deti z našej MŠ sú aktívnou súčasťou programu venovanému starším občanom obce, ale aj našim starkým. Na pozavnie starostu obce každoročne pripravujeme program k Mesiacu úcty k starším.  Veríme, že aj keď sme len maličkí, naše "ďakujem" je pre nich symbolom toho, že ich máme veľmi radi. :)

SOS DEŇ

Na pozvanie manažérky obchodného centra Zemplín v Michalovciach sa spolu s ostatnými MŠ z okresu zúčastňujeme akcie SOS DEŇ.

DEŇ S POLICAJTMI

Aktivita Deň s policajtmi nás učí  o tom, ako sa máme správať na ceste, ako sa chrániť pred nebezpečenstvom, ktoré nás môže ohroziť a preskúšame aj naše vedomosti a našu šikovnosť. Ďakujeme  za spoluprácu :)

DEŇ MATIEK

Pre každého z nás je "mamička" tá najdôležitejšia a jediná ... preto kažoročne prijímame pozvanie do Kultúrneho domu v Horovciach, kde sa konajú podujatia venované všetkým mamám. Svedomito sa pripravujeme na program plný vyjadrení našich citov, lásky a vďaky.  Chceme, aby naše mamky vedeli ako veľmi ich ľúbime. Ďakujeme im za to, že sú ... :)

ŠKOLSKÝ VÝLET

Materská škola Horovce každoročne organizuje pre deti a rodičov školský výlet.

ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA HVIEZDIČIEK

Športovú olympiádu regióne Poondavie každoročne usporadúva iná obec. Každú súťažnú i nesúťažnú disciplínu zvládame na výbornú vďaka našej svedomitej príprave.  Každý z nás si okrem diplomu a darčeka odniesie aj množstvo nových zážitkov.  :)