RADA ŠKOLY

ČLENOVIA RADY ŠKOLY PRI MŠ HOROVCE:

1.  Rastislav Šimko        - predseda RŠ (delegovaný za zriaďovateľa)

2.  Marianna Čižmárová - podpredseda RŠ ( za rodičov)

3.  Jana Matuová            - za nepedagogických zamestnancov

4.  Monika Ješková         - za pedagogických zamestnancov

5.  Ján Hredzák              - delegovaný zriaďovateľom

VOĽBY DO RADY ŠKOLY PRI MŠ HOROVCE

Voľby do Rady školy za rodičov detí materskej školy sa uskutočnili dňa 12.4.2022 v čase  od 15:00 do 16:00h.

Prítomní voliči: Podľa prezenčných listín (prílohou zápisnice) : 10 rodičov

Zvolení členovia rady školy za rodičov:

1. Marianna Čižmárová

Náhradníci do rady školy za rodičov:

1. Lucia Tóthová

Voľby do RŠ za nepedagogických zamestnancov sa uskutočnili v rovnaký deň v čase od 12:00 do 12:30h.

Zvolení členovia rady školy za nepedagogických zamestnancov:

1. Jana Matuová

Blahoželáme zvoleným členkám RŠ a prajeme veľa úspechov.

Oznámenie o konaní volieb do RADY ŠKOLY

Riaditeľka MŠ, Horovce 183, 072 02, Horovce oznamuje v súlade so zákonom  NR  SR  č.  596/2003  Z.  z.  o štátnej  správe  v školstve  a školskej  samospráve  a o zmene   a doplnení niektorých zákonov platnom znení a s vyhláškou Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v platnom znení

konanie volieb do Rady školy pri MŠ, Horovce 183, Horovce,

ktoré sa uskutočnia:

• dňa 12. apríla 2022 o 15.00 hod. voľba zástupcov rodičov/zákonných zástupcov detí školy.

Voľby do rady školy sa môžu uskutočniť, ak je prítomná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. Ak sa nezišla nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, predseda volebnej komisie vyhlási opakovanú voľbu, pričom pri opakovaných voľbách nie je podmienkou účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov.

Rodičia – voliči si môžu uplatniť len jeden hlas bez rozdielu na počet detí v MŠ.

Do rady školy sú zvolení vo voľbách za členov rady školy 1 zástupca z rodičov a 1 zástupca z nepedagogických zamestnancov, ktorí vo voľbách získali najvyšší počet hlasov prítomných voličov.

Do rady školy môže kandidovať každý z rodičov detí navštevujúcich MŠ, s výnimkou toho, ktorý je zamestnancom  školy, ak má spôsobilosť na právne úkony, je bezúhonný a  súhlasí    s kandidatúrou. Kandidáta navrhne iný volič zo svojich radov, alebo sám oznámi svoje rozhodnutie kandidovať vo voľbách do 11. apríla 2022 riaditeľke školy. V prípade rovnakého počtu hlasov v poradí o zvolení za člena RŠ za rodičov MŠ, rozhodne žrebovaním predseda Volebnej komisie za prítomnosti členov volebnej komisie a riaditeľa školy.

Mgr. Ingrida Haburová,

Riaditeľka školy