MŠ Horovce je zapojená do projektov:

• koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok
  • PO STOPácH TRADÍCIÍ (podporený nadáciou SPP)
  • SKUTOČNE ZDRAVÁ ŠKOLA
  • DO ŠKOLY NA BICYKLI
  • "Múdre hranie" (POD ZÁŠTITOU MŠVVaŠ sr)
  • Školské ovocie /m.a.d.d. fruit/
  • MEDVEDÍK NIVEA POMÁHA DEŤOM V PRÍPRAVE NA ŠKOLU
  • digiškola
  • AMV - AKTIVIZUJÚCE METÓDY VO VÝCHOVE
  • Škôlka Ježka Separka
  • VESELÉ ZÚBKY  /s podporou Dm drogérie/
  • ZDRAVÉ OČI UŽ V ŠKOLKE  /Únia nevidiacich a slabozrakých slovenska/
  • Školské ovocie

•        Naša materská škola je zapojená do celoštátneho programu ŠKOLSKÉ OVOCIE.  Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov EÚ.

Ciele programu:

•      zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí predškolského a školského veku
    •      zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku
    •      znížiť výskyt nadhmotnosti a obezity u detí
    •      podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia a zelenin

Viac o programe: https://www.hook.sk/skolske-ovocie/program-skolske-ovocie

MEDVEDÍK NIVEA POMÁHA

Projekt je koncipovaný v súlade so štátnym kurikulom pre predprimárne vzdelávanie a pri maximálnom rešpekte ku špecifikám vzdelávacieho procesu predškolského dieťaťa podporuje tvorbu kompetencií dôležitých pre budúceho predškoláka.  Vznikol v spolupráci s odborníkmi v oblasti predškolskej pedagogiky a psychológie Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe. Gesciu nad projektom prevzala doc. PhDr. Eva Opravilová, CSc. Medvedíkovi NIVEA dal jedinečnú podobu akademický maliar Gabriel Filcík.

Viac o projekte sa dočítate tu: www.nivea.sk/medvedik#O-PROJEKTU

VESELÉ ZÚBKY

Veselé zúbky sú sociálnym projektom spoločnosti DM drogerie markt, ktorý sa teší veľkej obľube medzi deťmi aj ich rodičmi.

www.youtube.com/watch?v=KOGui3iJybM

• Zdravé oči už v škôlke

•    Hlavným zámerom projektu je v dlhodobom horizonte pomôcť zlepšiť zrak detí predškolského veku.

Viac o projekte nájdete tu: https://zdraveocivskolke.sk./

Zdravé oči už v škôlke je program s celoslovenským pokrytím zameraný na preventívne merania zraku v materských školách. Skríningové merania zrakových parametrov realizujeme deťom od 3 do 6 rokov bezdotykovo autorefraktometrom, ktorý dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku. Rodičia často nedokážu u svojich detí rozpoznať začínajúce sa zrakové problémy, nevedia o tom, že majú predispozície na rozvoj rôznych porúch zraku, ktoré časom môžu ich život výrazne negatívne ovplyvniť. Pritom práve včasné diagnostikovanie týchto porúch je pre ich korekciu či úplné vyliečenie kľúčové.