MATERSKÁ ŠKOLA Horovce je jednotriednou školou bez právnej subjektivity, ktorej zriaďovateľom je obec Horovce.  Materská škola zabezpečuje celodennú aj poldennú starostlivosť pre deti od  2 do 6 rokov, pre deti s povinným plnením predprimárneho vzdelávania a deti pokračujúce v predprimárnom vzdelávaní.

Nachádza sa v Košickom samosprávnom kraji v okrese Michalovce. Je umiestnená v centre obce v príjemnom prostredí. V blízkosti MŠ je miestny park, oddychová zóna, kultúrny dom a detské ihrisko. Neďaleko tečie rieka Ondava.

Materská škola je situovaná v jednopodlažnej budove (rodinného typu), ktorú tvorí : školská trieda, herňa, spálňa, kuchyňa, sociálne zariadenia, sklady, kotolňa a šatňa.  Súčasťou budovy je aj Školská jedáleň pri Materskej škole Horovce.

Materská škola bola prostredníctvom projektu “Zníženie energetickej náročnosti budovy materskej školy v obci Horovce” (jún – september 2022)  komplexne zrekonštruovaná. Je vybavená modernými technológiami (rekuperácia, vzduchotechnika), ale aj digitálnymi technológiami poskytnutými z projektov MPC, AMV, DIGIŠKOLA (interaktívna tabuľa, počítače, tlačiarne, TV, digitálna hračka Bee- Bot), "MÚDRE HRANIE" (grant financovaný zo zdrojov MŠVVaŠ SR).

V areáli školského dvora sa nachádzajú hracie prvky, ako napr. pieskovisko, preliezky, hojdačky a záhradný domček.

Predprimárne vzdelávanie v materskej škole prebieha prostredníctvom Školského vzdelávacieho programu "Kamarátka LIENKA".

Prečo sa rozhodnúť práve pre nás?

• Moderná zrekonštruovaná budova materskej školy,
  • Zážitkové učenie  a tematické dni,
  • Efektívna príprava detí na vstup do ZŠ,
  • Flexibilita, kreativita a ústretovosť,